PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=217841}
7,2 3 297
ocen
7,2 10 1 3297
6,7 3
oceny krytyków
Chorować w USA
powrót do forum filmu Chorować w USA

krzyczący PROPAGANDA, GOEBBELS. To że Kuba udziela największej pomocy medycznej
krajom trzeciego świata to nie propaganda tylko fakt. Sposób który w jaki działają
ubezpieczenia zdrowotne w USA to nie propaganda tylko fakt.
Powinniście powiedzieć tej kobiecie której córeczka zmarła ( w imię czyjegoś zysku) że
uprawia propagandę.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 1
duende_2

Idąc tropem stylu twojej wypowiedzi rzeknę:
"Śmieszni są ci wszyscy którzy żyjąc w Polsce są zwolennikami państwowej służby zdrowia"
Rozumiem że można takowym być w Szwecji czy w Danii, ale nie w Polsce !

Jeżeli chcesz to wytłumaczę Ci całą sytuację w trzech zdaniach (każdy kto ukończył 12 lat powinien sam do tego dojść ale cóż...):

W państwowej służbie zdrowia przerzucasz odpowiedzialność za swój los na urzędnika, jeżeli w nie-socjalistycznym kraju zdecydujesz się na prywatne ubezpieczenie przerzucasz odpowiedzialność za swój los na ubezpieczyciela. Zarówno urzędnik jak i ubezpieczyciel się myli. Jeżeli chcesz żeby coś było zrobione dobrze - zrób to sam, nie przerzucaj odpowiedzialności na innych, sam się tym zajmij - problem w tym że w socjalistycznym kraju nie masz na to szans.

"To że Kuba udziela największej pomocy medycznej
krajom trzeciego świata to nie propaganda tylko fakt."
To akurat bardzo śmieszne, biorąc pod uwagę jak bardzo ta pomoc pomaga tym krajom. Zwiększanie się dysproporcji między krajami biednymi a bogatymi jest wprost proporcjonalne do zwiększania pomocy krajom biednym (w nawiasie mówiąc to jest najlepsze podkreślenie pomyłki jaką jest socjalizm).

ocenił(a) film na 1
duende_2

Sorry za double posta ale chciałbym jeszcze zadać dwa pytania:

Jak myślisz z jakiego kraju pochodzi większość innowacji medycznych ? Z Kuby, Kanady, Wielkiej Brytanii czy z USA ?

Kto wyda miliardy dolarów na badania żeby opracowywać i wprowadzać te medyczne innowacje. jeżeli nie firmy działające dla zysku ? Odpowiesz że rząd. Ok. Ale kto wyda miliardy dolarów na rozwiązania minimalnie lepsze, jeśli nie firmy działające dla zysku ?

ocenił(a) film na 10
Shimada

Ja spotkałem się z innym poglądem. Takim że np. nie opłaca się odkryć lekarstwa na raka, bo skończą się fundusze na badania, że nie opłaca się szukać alternatywnych form energii tym którzy żyją z ropy itd. itp.

ocenił(a) film na 1
duende_2

"Takim że np. nie opłaca się odkryć lekarstwa na raka, bo skończą się fundusze na badania"
Pomyśl logicznie - firma wydaję miliony dolarów na opracowanie lekarstwa nie po to aby dalej je wydawać, tylko po to aby one się z nawiązką zwróciły, firma nie ma żadnego interesu w marnowaniu pieniędzy. To o czym mówisz może mieć miejsce w państwowej służbie zdrowia w której marnowanie pieniędzy często jest uzasadnione.

"że nie opłaca się szukać alternatywnych form energii tym którzy żyją z ropy"
A co w tym dziwnego ? Jaki interes producenci ropy mieliby w wspieraniu konkurencji ?

Na koniec odpowiem za Ciebie na pierwsze moje pytanie:
Jak myślisz z jakiego kraju pochodzi większość innowacji medycznych ? Z Kuby, Kanady, Wielkiej Brytanii czy z USA ?

Otóż z tego zbrodniczego kraju o nazwie USA. Gdyby nie te okropne, działające dla zysku amerykańskie firmy to ani w UK ani w Kanadzie nie byłoby takiej opieki. W odniesieniu do naszego podwórka to nasza medycyna też w większości czerpie z tego amerykańskiego potwora. Dlaczego ? Bo tylko w kraju w którym można zarobić na medycynie zasadne jest inwestowanie w nią ogromnych sum, strach pomyśleć jaka byłaby dziś średnia życia gdyby nie ten zbrodniczy amerykański system.

ocenił(a) film na 8
duende_2

Sicko pokazuje że leczenie ludzi to biznes, wyleczenie niekoniecznie...

ocenił(a) film na 7
fabio

Przecież zdrowy człowiek nie będzie więcej płacił więc gdzie biznes, lepiej wmawiać ludziom choroby, zapisywać im dziesiątki lekarstw. Niestety ale większość społeczeństwa to ludzie mało inteligentni wierzący we wszystko co im się powie, rząd USA, Polski o tym doskonale wie dlatego wprowadza przez umyślne działanie stan ciągłego zagrożenia, gdyż jak to zauważył Moore "strach sprawia że ludzie stają się posłuszni".

Grand23

"Przecież zdrowy człowiek nie będzie więcej płacił więc gdzie biznes, lepiej wmawiać ludziom choroby, zapisywać im dziesiątki lekarstw."

Idąc tym tokiem myślenia lekarz wykonujący operację powinien rozkroić bebechy i zaszyć bez żadnych zmian, żeby mieć zysk {w domyśle biznes}, więc ludzie umierają obecnie na katar bo leki to placebo robione dla zysku, a wszystkie operacje to taki pic ażeby lekarze mieli z czego dobrze żyć...

Weź pod uwagę to, że w systemie w którym jest konkurencja ludzie idą tam, gdzie otrzymają usługę wartą swojej ceny. Np. mamy firmę która nie produkuje leku na grypę tylko serwuje ludziom placebo ... powstaje 2ga dużo mniejsza firma produkująca leki leczące z grypy, jak myślisz która firma będzie miała lepsze wyniki i więcej klientów?

fabio

"Sicko pokazuje że leczenie ludzi to biznes, wyleczenie niekoniecznie..."
Wyleczenie jest w interesie lekarza! {kapitalizm} Jeżeli kogoś wyleczy automatycznie zwiększa mu się ilość klientów i rosną ceny jego usług czyli jego dochód rośnie.
W socjalizmie jest tak jak napisałeś, bo nie ma konkurencji między lekarzami {każdy zarabia tyle samo a ilość klientów zależna jest od urzędasa z NFZtu} lekarzowi opłaca się leczyć {ma pracę} ale z wyleczenia nie ma żadnych profitów wniosek raczej oczywisty.

ocenił(a) film na 6
JeffStruecker

To raczej sprawa etyczna. Leczenie to jedna z niewielu rzeczy do której dostęp powinien być powszechny. Już w samej Konstytucji zapisano, iż mamy prawo do życia. Idąc tym tropem odmowa leczenia jest zabójstwem, a jego nieprzyjęcie samobójstwem, co jest z Konstytucją niezgodne. W tym świetle i zabójstwo i samobójstwo jest wbrew prawu, więc jakakolwiek forma NFZ (przynajmniej teoretycznie) jest jedynym słusznym wyjściem w demokratycznym świecie. Skoro osoby wypowiadające się wyżej do amerykańskiego systemu opieki są mu tak przychylne, proponuję im wybrać się do Stanów. Zobaczą ile zalet ma ten kraj, a przy okazji dowiedzą się tez jak się żyje w amerykańskim społeczeństwie, od lat dymanych w tyłek w każdy możliwy sposób i przy każdej okazji. W Polsce nie jest wbrew pozorom aż tak źle...

Moor jest krytykowany dość często. W zasadzie nie wiem dlaczego. Film to zawsze subiektywne spojrzenie. Czy w tym przypadku reżyser ma rację, czy nie, jest nieistotne. Ważne że zwraca uwagę na poważny problem (czy też problemy), a tych jest sporo. W Ameryce nie ma demokracji, ona dawno umarła śmiercią naturalną. Poddała się osobnikom silniejszym. Bogaczom. Teraz rządzi na bezduszny kapitalizm, który całkowicie przejął nad zwykłymi ludźmi kontrolę. Zniewolił ich i sprowadził do roli bydła, hodowanego dla zysku. Podobnie jest w każdym innym kraju opartym na kapitalizmie, w tym i Polsce. Prawda jest jednak taka, że tu nie opłaca się to tak bardzo więc mamy jeszcze jakieś namiastki wolności. To jednak tylko okruchy...

ocenił(a) film na 1
Dark_Crow

Większej bredni już dawno nie czytałem.
Dowiedz się dziecko co to jest kapitalizm (a właściwie co to był kapitalizm ponieważ obecnie to go już nigdzie na świecie nie ma, a tylko jakieś szkaradne karykatury straszą), i później się dopiero wypowiadaj. Jako człowiek wolny (jak sam piszesz wnioskują że wolność jest niby dla ciebie ważna) powinienem mieć prawo wyboru w każdej kwestii nawet tej czy w ogóle się ubezpieczać, czy chce się zabić bo np nie mogę znieść choroby itp. Wolność bratku to nie tylko przywileje ale również ponoszenie odpowiedzialności za własne decyzje. Nie ma też wolności jeśli nie mogę wybrać drogi która nie jest standardowa a wręcz która jest usankcjonowana.
Oczywiście że nie mamy jeszcze w Polsce tak źle ale kompletnie nie z tego powodu co piszesz. Dupczą nas tutaj straszliwie, mamy nasze własne aspekty które są niewyobrażalne za granicą.
Co do "dokumentu" Moor'a to w świetle co ty napisałeś nie powinien się więc nazywać ten film dokumentem tylko filmem fabularyzowanym albo wręcz sci-fi. Moor ma prawo pokazywać swoje zdanie, jednak na litość Boską niech go nie nazywa dokumentem i jak się powołuje na jakieś fakty to niech ich nie nagina do swojej teoryjki. Ten manipulator pokazuje ci jedna aby zaraz skontrastować to z czymś innym zatajając, pomijając często istotne fakty które kompletnie zmieniają obraz. W ten sposób się nie zwraca na problem tylko forsuje swoje frazesy. Problem jest wręcz odwrotny jak on pokazuje ale trzeba najpierw przejrzeć jego manipulację aby do tego dojść.
Więc człowieku użyj tego czegoś co Bozia ci dała pod kopułą i przeanalizuj jeszcze raz fakty.... najlepiej podważaj też te "fakty" swoje aby sprawdzić czy są w ogóle faktami.

ocenił(a) film na 8
Gremster

-Moor pokazuje w Sicko konsekwencję tej "wolności" wyboru
-ubezpieczenie zdrowotne to przywilej osób pracujących który w naszym obecnym systemie obowiązkowo opłaca pracodawca!

składki zdrowotne to nic w porównaniu z faktycznymi kosztami które ponosi państwo przy leczeniu pacjentów, głównie tych najstarszych najliczniejszych których wciąż przybywa

IMDb nie jakiś prowincjonalny portalik jasno klasyfikuje film, reszta to teorie spiskowe...
http://www.imdb.com/title/tt0386032/

Documentary | Drama | History

A documentary comparing the highly profitable American health care industry to other nations, and HMO horror stories.

ocenił(a) film na 1
fabio

Konsekwencje wolności? chyba najwidoczniej nie zrozumiałeś powyższego mojego posta, w przeciwnym wypadku nie wypisywałbyś że to o czym opowiada Moore jest konsekwencją wolności o której pisałem ja że przecież jej już obecnie nie ma bo przecież nie możemy wybrać z możliwości bądź stworzyć własną możliwość, tylko musimy korzystać z tego co przyzwala prawo i co oferuje rynek. Czyli zrzeszenia zdrowotne są zakazane, utworzenie własnej firmy ubezpieczeniowej wiąże się z uzyskaniem pozwoleń itp. itd. a w stanach jak sam piszesz ubezpieczonym może być tylko osoba pracująca i samodzielnie osoby się nie mogą ubezpieczyć. Więc gdzie tutaj wolność? Wiele osób nie potrafi poprawnie definiować słowa wolność i nie rozumie czym ona się charakteryzuje, czyżbyś należał do tych osób również?
Skąd też masz te zadziwiające dane o tym że składki zdrowotne to nic w porównaniu z kosztami leczenia najstarszych? czyżbyś po prostu wyssał to z palca? są wyższe jednak budżet NFZ liczony jest w miliardach, które to są przejadane w biurokracji, refundacjach, kosztownych "pałacach" itp.
Co do klasyfikacji to już po raz setny nie chce mi się udowadniać "rzetelności" tegoż "dokumentu" pokazywać przekłamania, manipulacje, półprawdy itp. Ograniczę się może tylko do stwierdzenia że szpital pokazywany przez Moora na Kubie to nie był tak jak on pisał szpital dla każdego Kubańczyka tylko szpital dla elit niedostępny dla plebsu. A to jest tylko jeden z kwiatków tej produkcji, jednakże dający jasno do zrozumienia że z dokumentem ma ta produkcja tyle wspólnego co krzesło z wiatrakiem.

aaa PS. Składka zdrowotna w Polsce jest opłacana przez pracodawcę jednakże z pieniędzy pracownika... taka mała różnica ale jeśli na umowie masz powiedzmy 5 tyś brutto to z tych 5 tyś brutto jest płacona twoja składka zdrowotna. Na naukę nigdy nie jest za późno :)

ocenił(a) film na 8
Gremster

z forum wynika że tak wygląda jedyny, prawdziwy kapitalista

http://www.youtube.com/watch?v=VZ2d3h_TgU0


"Składka zdrowotna w Polsce jest opłacana przez pracodawcę jednakże z pieniędzy pracownika"

składkę odprowadza pracodawca czy pracownik, do kogo pierwotnie należą pieniądze?możesz poszukać sobie pracodawcy który nie będzie odprowadzał składki zdrowotnej, zatrudnij się na czarno, wątpię że więcej zapłaci

"budżet NFZ liczony jest w miliardach, które to są przejadane w biurokracji, refundacjach, kosztownych pałacach"

czy z twojej jednorazowej składki miesięcznej(sic! ty i tak nie pracujesz) jest możliwe utrzymanie lekarzy szpitali i zabiegu operacji wady serca i mózgu którą "prawdopodobnie" posiadasz?!

każdy peerdoli od rzeczy o wolności niezależności gdy jest młody nie ma dzieci aż do momentu gdy jego rodzina nie zacznie poważnie chorować!

służba zdrowia to nie biznes, do tego zawsze się dopłaca a zadaniem podstawowym jest zapewnienie pomocy zdrowotnej ludziom niezależnie od zarobków, wykształcenia i pochodzenia...




ocenił(a) film na 1
fabio

"składkę odprowadza pracodawca czy pracownik, do kogo pierwotnie należą pieniądze?możesz poszukać sobie pracodawcy który nie będzie odprowadzał składki zdrowotnej, zatrudnij się na czarno, wątpię że więcej zapłaci"

To kto ją zazwyczaj odprowadza jest nieistotne, ponieważ de facto można to zmienić. Zgodnie z panującym prawem i oraz mniemaniem urzędu skarbowego składka zdrowotna jest odprowadzana z pieniędzy pracownika z jego wynagrodzenia brutto. Podatek dochodowy również nie ty odprowadzasz a chyba uznajesz że to są twoje pieniądze które płacić na rzecz Państwa, czyż nie? Zgodnie z twoim rozumowaniem, podatek dochodowy jest jednak płatnością pracodawcy, tylko że jeśli tak to dlaczego rościsz sobie prawo do zwrotu ewentualnego zwrotu podatku? przecież to są pieniądze "pracodawcy". :)

Masz pecha, nie tylko pracuję, ale prowadzę własny biznes i zatrudniam pracowników. Więc dzidzio mam niebywale większą wiedzę od ciebie w tych sferach.
Baaa jeszcze gorzej dla ciebie, w chwili obecnej opłacam prywatną polisę ubezpieczeniową na której mam zapisaną moją rodzinę i płacę 2-krotnie mniej jak państwowa składka zdrowotna którą muszę dodatkowo opłacać przymusowo w ramach prowadzonej działalności. Jakość usług jest natomiast niebywale większa.

Służba zdrowia to jest biznes jak każdy inny tylko w chwili obecnej jest to biznes w rękawiczkach za zamkniętymi drzwiami tak aby sloganiki o zapewnianiu opieki, o niedochodowości itp. nie były podważane przez ewidentne fakty. W tej chwili zarabiają na naszej służbie zdrowia korporacje które "ugadują" się z NFZ co do listy leków refundowanych z której koszą grube miliony, dostawcy sprzętu medycznego "wygrywający" przetargi na dostawy, zarabiają ludzie na ciepłych posadkach nie robiąc kompletnie nic co by pomagało chorym itp. itd.
Wszelkie nowości techniczne pochodzą z obrzydliwej ameryki gdzie służba zdrowia jeszcze na szczęście jest traktowana jak biznes i są tam środki na rozwój, chociaż biedni ludzi (w znaczeniu pozbawieni opcji) nie mają wyboru i przez regulacje państwowe muszą korzystać z usług oligopolistycznych ubezpieczycieli.

I dla twojej wiadomości, tak właśnie ta składeczka państwowa którą płacę co miesiąc jak najbardziej jest wystarczająca a nawet jest kilkukrotnie wyższa jak wystarczająca. Zawsze jest i będzie tak że chorych w danym momencie jest tylko kilku a zdrowych całe rzesze. Pomimo kolejek jakie się widuje w szpitalach to na 100 tyś populację faktycznie obłożnie chorych jest tylko kilkunastu, plus kilkudziesięciu potrzebujących na dobrą sprawę tylko konsultacji lekarskiej. A więc ciągła składka wszystkich jak najbardziej wystarcza. Tylko u nas pieniądze są masakrycznie przejadane i marnotrawione. To tak, gdyby ktoś przyzwalał na system składek obowiązkowych. A tak a pro po to uświadomię cię że nie wszyscy w Polsce są ubezpieczeni, nie każdego przyjmą w szpitalu, w tym systemie są rzesze ludzi którzy pomocy jak najbardziej mogą nie uzyskać, bo państwowy szpital najpierw zapyta o dowód ubezpieczenia. Dodatkowo nie wszystkie choroby są objęte ubezpieczeniem. Gdybyś potrzebował kosztownego przeszczepu to niestety z polskiego systemu tego nie uzyskasz. Nie wierzysz? to zastanów się na co zbierają te wszystkie akcje telewizyjne na jakieś chore dziecko? heh? czyżby nasza służba zdrowia nie powinna się zając leczeniem ich? albo pamiętasz może sprawę dzieciaka który choruje na bodajże stwardnienie rozsiane i NFZ odmówił leczenia bo koleś miał 14 czy 15 lat a leczą to od 18.... dalej się łudzisz?

ocenił(a) film na 8
Gremster

szczerze? wciąż peerdolisz więc nawet nie zamierzam czytać tych wypocin!

ocenił(a) film na 1
fabio

Brak: kultury, argumentacji, wiedzy, racji itp. zawsze wyjdzie na jaw i ośmieszy wielkiego znawcę w starciu z prawdą.

ocenił(a) film na 8
Gremster

peerdolisz i kłamiesz!

ocenił(a) film na 8
fabio

a propo ośmieszenia, czyje to bogate przemyślenia?

"Trudny dla mnie film. Podobał mi się wątek ukazujący ojca jako nie kogoś złego bez powodu ale jako osobę wewnętrznie cierpiącą, jest to bardzo pozytywna odmiana w stosunku do tych wszystkich filmów w których ojciec jest pokazany jako źródło wszelkiego zła. Film przepełniony uczuciami. Jednak jakiś taki mdły. Nie wciągnął mnie w historie, a Dakota Fenning zdecydowanie grała gorzej jak zazwyczaj... bądź wraz z wiekiem więcej od niej wymagam jako już dojrzalszej i bardziej doświadczonej aktorki. "

"Rzadko się zdarza aby druga część była lepsza od pierwszej. W przypadku tego filmu tak właśnie jest. Są fajne sceny taneczne i główna bohaterka jest lepiej dobrana i lepiej się rusza. Jednak nadal czegoś w nim brakuje. Gładko przesuwa się i nawet w pewnym momencie nudzi. Jest po prostu normalny. Fajny do zapełnienia sobie wolnego wieczoru. "

szczerze! ile masz lat? 11?

ocenił(a) film na 1
fabio

Moje, z wewnętrznego "bloga". Kiedyś. kilka lat temu, myślałem aby pisać swoje recenzje ale jak widać na załączonym obrazku nie mam do tego kompletnie zdolności dlatego odpuściłem sobie i obecnie wiszą one tylko dla osób które same będą chciały je odszukać. Nie mam się czego wstydzić bo nie każdy musi mieć zdolności do recenzji filmowych, a też nie publikowałem ich tak aby nachalnie rzucały się innym w oczy.

Jednak ty swoim zachowaniem pokazujesz że nawet jeśli masz więcej jak 11 lat to nadal mentalnie jesteś małym dzieckiem.

ocenił(a) film na 8
Gremster

jak nazywa się twoja działalność gospodarcza? gdzie twoja działalność jest zarejestrowana? jak prowadzona jest księgowość? w jakiej formie zatrudniasz pracowników?

chyba że po prostu jesteś peerdolonym kłamcą

ocenił(a) film na 1
fabio

wiesz.... co prawda nie mam obowiązku ci odpowiadać na tą zaczepkę jednak po za nazwą mogę ci powiedzieć wszystkie dane (nie chce łączyć tego profilu z moją działalnością zawodową, chociaż równie dobrze mógłbym ci podać pierwszą z brzegu nazwę firmy z którą współpracuję i tak byś nie poznał różnicy). Zarejestrowana jest we Wrocławiu, działam w dziedzinie rozrywki i rekreacji, świadczę usługi z zakresu "miłego, aktywnego spędzania czasu", rozliczam się na zasadach ogólnych, jestem płatnikiem VAT, a księgowość prowadzi mi TaxCare, zatrudniam 5 osób na umowie zlecenie (przez różnego rodzaju popaprańców, którzy nie widzą dalej jak czubek swojego nosa i opodatkowują wszystko do granic absurdu, nie stać mnie aby zatrudniać te osoby w innej formie), plus dodatkowo współpracuję z kilkoma innymi działalnościami które outsourcing'ują mi niektóre czynności jak np. PR, grafika, administracja serwisu, kreacje wizualne elementów wystroju itp.

ocenił(a) film na 8
Gremster

nie pytam w którym mieście, nie wiesz gdzie rejestruje się działalność, pytam o formę działalności?

ocenił(a) film na 1
fabio

eeehhh ciekawi mnie do czego zmierzasz....

Prowadzę jednoosobową działalność gospodarczą zarejestrowaną w Urzędzie Miejskim Wrocławia, a dokładniej w rejestrze działalności gospodarczych prowadzonym w imieniu Prezydenta przez Wydział Spraw Obywatelskich, Dział Rejestracji Działalności Gospodarczych. Wpis o działalności znajduje się również w Głównym Urzędzie Statystycznym a dokładniej w Krajowym Rejestrze Urzędowym Podmiotów Gospodarki Narodowej.

Czy wystarczająco dokładnie? A może podać jeszcze nazwisko osoby która mi podbiła zaświadczenie?

ocenił(a) film na 8
Gremster

"opłacam prywatną polisę ubezpieczeniową na której mam zapisaną moją rodzinę i płacę 2-krotnie mniej jak państwowa składka zdrowotna"

polisa nie zapewnia opieki zdrowotnej!

ergo jesteś peerdolonym idiotą!

ocenił(a) film na 1
fabio

lol

rozbawiłeś mnie do łez....
a jak się według ciebie nazywa to coś co się zakupuje aby mieć prywatne świadczenia medyczne?

słyszałeś może o takich firmach jak:
Uniqa, InterRisk, Signal Iduna, Inter Ubezpieczenia, AXA, Medicover a nawet nasze poczciwe PZU ma swoje "pakiety" (polisy) ubezpieczenia zdrowotnego.

Najwidoczniej odpowiedz jaką udzieliłem ci ostatnim postem też nie pozwoliła ci się przyczepić do mojej działalności więc wymyśliłeś ten żałosny tekst.... lol do teraz uśmiech mi nie schodzi z twarzy. Naprawdę jesteś nieziemski :)

ocenił(a) film na 8
Gremster

czy wszystkie świadczenia w pakiecie "zdrowotnym" są darmowe?

ocenił(a) film na 1
fabio

Nie, nie mam żadnych świadczeń darmowych :) za wszystkie płacę poprzez abonament. Nie ma czegoś takiego jak darmowe świadczenie nigdzie, nawet w ukochanej przez ciebie socjalistycznej służbie zdrowia. W pewnym momencie ktoś za to płaci.

ocenił(a) film na 8
Gremster

momencik, płacisz comiesięczną składkę- abonament"płacę 2-krotnie mniej jak państwowa składka zdrowotna" czyli dokladnie ile? za wszystkie zabiegi, operacje nie musisz nic dopłacać? nie ma obleganych specjalizacji np ortopeda do którego są kilkumiesięczne kolejki? możesz chyba podać nazwę tego cudownego ubezpieczyciela który działa o 2 x taniej niż państwowa służba zdrowia!

lekarze maja 2x razy niższe pensje czy biurokracja jest o połowe mniejsza?

ocenił(a) film na 8
fabio

PS jesteś peerdolonym idiotą!

ocenił(a) film na 1
fabio

http://www.ubezpieczenie-zdrowotne.com.pl/ranking_ubezpieczen.html
na szybcika wpisałem w neta aby ci pokazać ceny takowych polis
a nawet na tej stronie na szybcika znalazłem porównanie zakresu ich usług :)
http://www.ubezpieczenie-zdrowotne.com.pl/porownanie_polis_zdrowotnych.html

oj biednyś biednyś właśnie legnie w gruzach twoje mniemanie o ubezpieczeniu zdrowotnym :) eeeehhh

A ja dla twojej ciekawości płacę w 329 zł. za polisę rozszerzoną w której mam wpisaną swoją żonę i która obejmuje już ewentualne dziecko którego jeszcze nie mam, ale planuję mieć. (są na niej dwie osoby dla których składka zdrowotna państwowa to jest koszt 600 zł., odprowadzana od wynagrodzenia i jako zus przedsiębiorcy). Aby cię jeszcze bardziej zdołować płacę 124 zł. polisy ubezpieczeniowej na wypadek losowych zdarzeń, kalectwa, śmierci itp. dzięki której gdybym mi się coś stało to z naddatkiem będę mieć na rehabilitacje, losowe wydatki itp. z tej polisy również część pieniędzy jest odkładana na moje konto emerytalne i z prognoz jakie mam w wieku 65 lat będę mógł tylko z tej polisy dodatkowej wyciągnąć gwarantowane 77 tyś zł. Możesz się nieźle zabezpieczyć jeśli tylko masz ku temu chęci i to taniej w ostatecznym rozrachunku jak to ci zapewnia Państwo. Życzę miłego "kminienia".

eeehhh zabawny jesteś :)

ocenił(a) film na 8
Gremster

za wszystkie zabiegi, operacje nie musisz nic dopłacać? nie ma obleganych specjalizacji np ortopeda do którego są kilkumiesięczne kolejki? jaki jest zakres oferowanych świadczeń?

ocenił(a) film na 1
fabio

Chociaż nie chce ci się w to uwierzyć ale nie, nie muszę dopłacać, nie ma specjalisty do którego musiałbym czekać kilka miesięcy a zakres usług jest większy jak oferowany przez państwową służbę zdrowia, ponieważ np. kiedy idę do szpitala mam swój własny pokój (ewentualnie dwójkę) a nie dzielony z kilkoma innymi osobami, baaa nawet więcej gdy jestem w szpitalu więcej jak 3 dni to z polisy dostaję jeszcze odszkodowanie. Życie jest piękne kiedy sam o siebie dbasz i przestajesz wierzyć w opiekę państwową. A gdyby kiedyś mi się coś przytrafiło co by nie było pokryte tą polisą medyczną to dodatkowa polisa ubezpieczeniowa pokryje koszty leczenia.

A wiesz co jest najzabawniejsze teraz? że ja piszę najprawdziwszą prawdę a ty i tak mi nie "uwierzysz" bo nie pasuje to do twojego żałosnego postrzegania światka. :) A ta konwersacja może kiedyś posłużyć do otwarcia oczu komuś bardziej inteligentnemu, ponieważ co krok pokazujesz jak niską masz wiedzę i jakie farmazony ci przyświecają.

Dziękuję, ja w tym miejscu skończyłem :) więcej nie muszę nic pisać aby przedstawić cię w świetle forumowego demagoga.
Żegnam.

ocenił(a) film na 8
Gremster

możesz chyba podać nazwę tego cudownego ubezpieczyciela który działa o 2 x taniej niż państwowa służba zdrowia!?

ocenił(a) film na 1
fabio

a umiesz wejść na linki które wysłałem ci post wcześniej?

u mnie jednym jest Signal Iduna a drugim Pramerica.

Żegnam

ocenił(a) film na 8
Gremster

Signal Iduna? jaki jest ich zakres świadczeń?? dostępni lekarze specjaliści, powinieneś wiedzieć leczysz tam w końcu swoja rodzinę?
jeśli twoje dziecko zachoruje na białaczke Signal Iduna będzie leczyć dziecko bez dodatkowych opłat?

ocenił(a) film na 8
Gremster

jesteś peerdolonym idiotą po stokroć! na czyje zlecenie wykonuje się takie goowniane rankingi?

pora na opinie zadowolonych klientów!

http://www.ubezpieczenie.com.pl/forum/signal_iduna_polska_towarzystwo_ubezpiecze n_sa/0,21,0,0,4.html

Opinie o towarzystwie:
SIGNAL IDUNA Polska Towarzystwo Ubezpieczeń S.A.

średnio
2009-01-18 23:48 niedziela ~niezadowolony | [+] odpowiedz
Duże kłopoty z uzyskaniem odszkodowania z ub. turystycznego. Nieprzestrzeganie terminu 30 dni, nic sobie nie robią z upomnień. Czekałem na wypłatę za złamanie 3 miesiące!
NNW z karty Euro<26
2009-02-06 10:44 piątek ~Szelisia | [+] odpowiedz
Od zgłoszenia szkody mijają cztery miesiące. Brak jakiejkolwiek informacji ze strony Iduna o etapie postępowania. Rozmowy telefoniczne kończą się stwierdzeniem, że istnieją opóźnienia i wniosek będzie... czytaj dalej »
Naciągacze
2009-02-10 13:42 wtorek ~turystka | [+] odpowiedz
Od siedmiu miesiecy czekam na zwrot kosztów leczenia. Firma zwodzi mnie na kazdym kroku. Biorac pod uwage że kwota jest dośc niska,nie wyobrażam sobie ponosić wiekszych kosztów i nie doczekać sie zw... czytaj dalej »
DRAMAT I TRAGEDIA
2009-02-25 00:48 środa ~NRJ | [+] odpowiedz
Signal Iduna obsługuje moja firme, dużą korporację na rynku medialnym. JEst wtorek, 22.30, Warszawa. Dzwonie na infolinie w sprawie wyznaczenia czynnej placowki medycznej. Dyspozytor propnuje mi t... czytaj dalej »
Zobacz odpowiedzi (3)
OSZUŚCI i NACIĄGACZE
2009-03-01 09:26 niedziela ~Wolf | [+] odpowiedz
Wypadek w Egipcie. Od zgłoszenia szkody minęło już 6 miesięcy, a firma cały czas milczy. Sprawa trafiła w końcu do Rzecznika Ubezpieczonych. Nawet to nie pomaga i na interwencję Rzecznika również brak... czytaj dalej »
Niekompetencja
2009-03-05 19:11 czwartek ~kika22 | [+] odpowiedz
Podczas wakacji w Grecji miałam problemy skórne i zmuszona byłam do zakupu tamtejszych leków.Po powrocie do Polski wysłałam wymagane pisma wraz z paragonami zakupu.Po 6 mies! SIGNAL IDUNA przysłała od... czytaj dalej »
Złamany najmniejszy palec lewej stopy.
2009-03-25 19:43 środa ~Ag. | [+] odpowiedz
nie wiadomo z jakiej przyczyny po wysłaniu zawiadomienia o wypadku do nich otrzymałam odpowiedź odmowną. wypadek przydażył mi się w Grecji więc nie miałam jakiegoś papieru który ponoć był niezbędny. j... czytaj dalej »
Moim zdaniem to OSZUŚCI !!!!
2009-04-30 19:35 czwartek ~KUDELSKI | [+] odpowiedz
Zdarzenie na początku sierpnia 2008r.BŁYSKAWICZNA odpowiedź w dniu 30 marzec 2009r.Oczywiście oddalająca roszczenia."Towarzystwo" powołało się na regulamin dot.ograniczonej odpowiedzialno... czytaj dalej »
Niepoważna firma
2009-05-12 15:00 wtorek ~Krzysiek | [+] odpowiedz
Wypadek we Włoszech, brak jakiejkolwiek odpowiedzi na moje telefony, o terminie 30 dniowym można zapomnieć, zbywanie(jeszcze 4 tygodnie, to nie nasza wina...). Mija już 5 miesięcy.Moim zdaniem Signal... czytaj dalej »
Odszkodowanie
2009-05-13 13:47 środa ~Darek | [+] odpowiedz
Totalna porażka.Naciągacze.15 miesięcy czekam na załatwienie mojej sprawy tzn: zapłacenie za karetkę,za pobyt w szpitalu i odszkodowanie.Każdy etap okupiony wielomiesięcznym czekaniem na jakąkolwiek i... czytaj dalej »
Odradzam !
2009-05-18 21:11 poniedziałek ~Stefan | [+] odpowiedz
Na mizerne odszkodowanie po wypadku na wycieczce w Turcji czekałem ponad pół roku. Udało sie po nieskonczonej ilosci telefonów. Brak dobrego i prostego kontaktu, niekompetencja pracowników i ogólny ba... czytaj dalej »
OSZUSCI!!!!
2009-06-30 20:48 wtorek ~Kasia | [+] odpowiedz
Nikomu nie polecam tej firmy to zwykli oszusci i klamcy, skladki mozna placic pieniedzy sie nigdy nie doczekalam.
Nie można na nich polegać, oszukują ludzi!
2009-08-01 17:05 sobota ~niezodowolony | [+] odpowiedz
Odradzam wszystkim jakikolwiek kontakt z tym pseudo towarzystwem ubezpieczeniowym. Bardzo utrudniony kontakt, nie wywiązują się z terminów do których sami się obligują, na odpowiedź czekałem 7 miesięc... czytaj dalej »
Porażka
2009-08-11 10:49 wtorek ~dosia | [+] odpowiedz
w biurze turystycznym proście o inngo ubezpieczyciela. Signal Iduna gubi dokumenty,nie dotrzymuje terminów,na załatwienie mojej sprawy czekam już dwa i pół roku
Ubezpieczenie zdrowotne to rewelacja
2009-09-02 00:21 środa ~maras | [+] odpowiedz
Nareszcie nie muszę koczować pod gabinetem w śmierdzącej przychodni. Umawiam się przez telefon na konkretną godzinę, nie tracę czasu, a mając kartę Signala nie muszę płacić prawie za nic. Naprawdę po... czytaj dalej »
Dobry zakres ubezpieczenia
2009-09-17 09:08 czwartek ~Krzysztof | [+] odpowiedz
Szybka i sprawna obsługa przy zawieraniu ubezpieczenia i likwidacji szkód.Mili pracownicy co wyróżnia daną firmę od innych. Po mimo innych nie przychylnych opinii ja jestem zadowolony.
Koszty leczenia zagranicznego - nie dajcie się naciągnąć
2009-10-28 10:26 środa ~sergyuno | [+] odpowiedz
Niestety nie mogę powiedzieć ani jednego dobrego słowa na tą firmę. Żartują sobie z ludzi za nasze pieniądze. Nie chcą mi zwrócić pieniędzy za wizytę lekarską malutkiego dziecka w Hiszpanii gdyż uważa... czytaj dalej »
Złodzieje
2009-11-05 13:59 czwartek ~Poszkodowany | [+] odpowiedz
To są zwykli złodzieje i oszuści. Wysłałem wszystkie wymagane dokumenty o zwrot kosztów leczenia. Moje roszczenia były uzasadnione i w pełni udokumentowane. Czekalem 3 miesiace na odpowiedz i dopiero ... czytaj dalej »
Opinia
2009-11-08 11:43 niedziela ~Oszukany | [+] odpowiedz
Po wielu miesiącach doczekałam się pieniędzy za wypadek sprzed 3 lat. Niestety nie otrzymałam po dzień dziś zadośćuczynienia za pobyt w szpitalu, ktory zgodnie z regulaminem mi się należy. Na moje pis... czytaj dalej »
Brak poszanowania klienta
2009-11-14 12:02 sobota ~oszukana | [+] odpowiedz
Będąc zagranicą zachorowałam na anginę. Udałam się do lekarza, dostałam rachunek i uiściłam zapłatę. Po powrocie do kraju zgodnie z regulaminem signal iduna wysłałam wszystkie dokumenty do Warszawy. ... czytaj dalej »
Krętacze i oszuści
2009-12-08 10:49 wtorek ~St | [+] odpowiedz
U ich klienta urwano mi klamkę w samochodzie (poważny hotel w Zakopanem). Zostałem poinformowany, że mam się zgłosić do tego towarzystwa. Zgłosiłem szkodę. Po miesiącu dostałem informację, że nie mo... czytaj dalej »
Jestem zadowolony
2009-12-09 15:16 środa ~Dawid | [+] odpowiedz
Szybka i sprawna obsługa przy wypłacie odszkodowania z NNW tj. wypłaty dokonano w terminie 30 dni - coprawda ustalenie uszczerbku odbyło się zaocznie. Nie byłem usatysfakcjonowany ustalonym % uszczer... czytaj dalej »
Zobacz odpowiedzi (2)
ZŁODZIEJE
2009-12-29 23:25 wtorek ~ubezpieczonny | [+] odpowiedz
za złamanie z przestawą - odszkodowanie 50zł- idę do sądu z tymi ćwokami
Nie wypłacają zworów kosztów leczenia za granicą
2010-01-01 21:53 piątek ~oszukana | [+] odpowiedz
Na zwrot kosztów leczenia za granicą czekam od września. Pisałam pisma, dzwoniłam. Gdy poinformowałam, że kieruję sprawę do sądu wymyślili, że nie dostali oświadczenia lekarskiego. Oczywiście wszystko... czytaj dalej »
Odszkodowanie
2010-01-09 13:34 sobota ~Mateusz | [+] odpowiedz
uwaga na tych złodziei i kłamców wysłałem im oryginał rachunku a oni odpisali żeby wysłać oryginał ,napisałem że już im wysłałem oryginał a oni znowu to samo że dopóki nie otrzymają oryginalnego rachu... czytaj dalej »
Tragedia!!!!
2010-01-24 19:32 niedziela ~ana | [+] odpowiedz
Niedziela godz. 13 dzwonię na infolinię by uzyskać informację gdzie mogę zgłosić się do pediatry, okazuje się, że nigdzie więc zamawiam wizytę domową, która ma odbyć się w ciągu 3 godz. Dziecko ma wys... czytaj dalej »
Zobacz odpowiedzi (1)
MASAKRA !!!
2010-02-18 12:54 czwartek ~poszkodowana | [+] odpowiedz
Na odszkodowanie czekam już 7 miesięcy i nic.Odradzam wszystkim te towarzystwo.
LIPA TO MAŁO!!!!!!!!
2010-02-18 16:57 czwartek ~max | [+] odpowiedz
Po pierwszym miesiącu doczekałam sie listu informujacego mnie o koniecznosci uzupełnienia dokumentów potem przyszedy kolejne miesiace czekania az wreszcie oddalili moja srawe ,kpina ze ktos taki wogol... czytaj dalej »
Przewalają
2010-03-02 18:00 wtorek ~pinhead | [+] odpowiedz
Nic nowego nie dopisze, czekam 4 miesiace na decyzje od odwołania. Jak nie opd to kieryje sprawe do sądu. Zmieniajcie to biuro!!!
Zobacz odpowiedzi (1)
Banda złodziei
2010-04-05 18:45 poniedziałek ~AK | [+] odpowiedz
Odmówili nam wypłaty odszkodowania z tytułu rezygnacji z imprezy turystycznej, spowodowanej śmiercią najbliższej osoby na dzień przed wylotem. Dla nich nawet akt zgonu nie jest wystarczającym dokument... czytaj dalej »
W końcu się udało
2010-04-25 17:26 niedziela ~j40i4 | [+] odpowiedz
Trwało to bardzo długo - deklarowanych w swoim własnym regulaminie terminów w ogóle nie przestrzegają - ale w końcu się udało i po prawie trzech miesiącach odszkodowanie otrzymałem. Rada: zbierajcie ... czytaj dalej »
Zaskoczyła mnie błyskawiczna wypłata
2010-05-09 12:55 niedziela ~Ankow80 | [+] odpowiedz
Witam, Od razu uprzedzam komentarze, nie jestem ani agentem ani pracownikiem tej firmy!!! W Warszawie poinformowano mnie żeby wysłać dokumenty do Warszawy, ale chciałam mieć potwierdzenie przyjęcia ... czytaj dalej »
BARDZO ZŁY UBEZPIECZYCIEL !!!!!!
2010-06-07 18:19 poniedziałek ~Zrobieporządek | [+] odpowiedz
Moja sprawa toczy się od dwóch lat i otrzymałam odpowiedź odmowną. Sprawę kieruję do Sądu. Nie otrzymałam nawet złotówki zwrotu za leczenie za granicą. Przesyłałam dokumenty ( rachunki, wyciagi bank... czytaj dalej »
Zobacz odpowiedzi (1)
Pozytywnie
2010-06-24 16:25 czwartek ~axix | [+] odpowiedz
Jestem zdziwiona dlaczego niniejsze towarzystwo ma tak kiepskie opinie. Wszystko szybko, sprawnie bez kłopotów. Byłam ubezpieczona od kosztów rezygnacji-kilka dni przed urlopem rozchorowało mi się dz... czytaj dalej »
Odradzam wszystkim
2010-07-06 12:57 wtorek ~Ewa | [+] odpowiedz
Po przesłaniu oryginalnych rachunków ze szpitala z którego musiałam skorzystać w Stanach otrzymałam od nich informację ,że mam im przesłać rachunki oryginalne. Nie wiem czy oczekują,że będzie ten rach... czytaj dalej »
SIGNAL IDUNA NIELUDZKIE TRAKTOWANIE CZŁOWIEKA TO POWINNO BYĆ ICH MOTTO !!
2010-07-31 00:56 sobota ~Elżbieta | [+] odpowiedz
Witam, byłam w Bułgarii droga trwała 26godz.,po spuchniętych nogach dostałam zapalenie żył i skrzep na 3 cm.,wszystkie papiery i rachunki wysłałam jednak lekarz orzekł iż najbezpieczniejszy będzie pow... czytaj dalej »
Zobacz odpowiedzi (1)
Ogólne Warunki Ubezpieczenia SIGNAL IDUNA Życie P olska TU S.A .
2010-08-19 23:37 czwartek ~KOKUŚ | [+] odpowiedz
Skandal i żenada, to nie ubezpieczyciel lecz oszust i kłamca, nie wywiązujący się z regulaminu, terminu i zakresu obowiązków i praw osób ubezpieczonych, w żywe oczy kłamią i wciskają kit aby wymigać s... czytaj dalej »
UWAGA OSZUSCI
2010-08-24 01:21 wtorek ~ZDENEK | [+] odpowiedz
czekam na głupie 90 euro od 5 miesięcy infolinia i kontakt to żart powinien się ktoś tym zająć
POZEW ZBIOROWY. PRZYŁĄCZCIE SIĘ
2010-08-26 08:59 czwartek ~romulus8 | [+] odpowiedz
Do wszystkich tych którzy zostali beszczelnie oszukani i naciągnięcie przez Signal Iduna. Opisywałem wcześniejszy swój przypadek gdzie po dwóch latach rehabilitacji kolana zebrałem kartotekę przesłałe... czytaj dalej »
WIELKIE DRAŃSTWO
2010-09-29 08:32 środa ~JERRY | [+] odpowiedz
OCZYWIŚCIE PO ZGŁOSZENIU SZKODY ODPOWIEDŹ NEGATYWNA ŻE UBEZPIECZENIE NNW NIE OBEJMUJE ZŁAMANIA RĘKI MOJEGO SYNA , PO PRZESŁANIU REKLAMACJI OKAZAŁO SIĘ ŻE FAKTYCZNIE JASTA JAKAŚ TAM UMOWA KTÓRA UWZGLĘD... czytaj dalej »
Obsługa infolinii - do ponownej nauki kultury osobistej!!!!
2010-11-24 16:55 środa ~::: | [+] odpowiedz
Umówienie na wizytę lekarską też może być przeprawą, zależy na kogo się trafi.... mąż pracuje w takich warunkach, że nie może wyjąć tel i dzwonić w prywatnej sprawie, więc poposił mnie,przecież w każd... czytaj dalej »
Złodzieje
2010-12-11 06:18 sobota ~ALEKS | [+] odpowiedz
i ponownie problem ubezpieczenia za granica.wyslalam wszystkie potrzebne dokumenty, czekalam na odpowiedz 3 miesiace,poczym dowiedziałam sie że usługa medyczna z ktorej skorzystałam nie była konieczna... czytaj dalej »
Złodziejska firma
2010-12-29 14:24 środa ~Rumcajs | [+] odpowiedz
W trakcie wakacji zostaliśmy okradzeni. Włamano się do domku, który wynajmowaliśmy. Lokalna policja zakwalifikowała zdarzenie jako kradzież. Signali Duna odmawia wypłaty odszkodowania ponieważ wg nich... czytaj dalej »
Zobacz odpowiedzi (1)
Odszkodowanie
2011-02-08 18:41 wtorek ~Tomasz Dolacki | [+] odpowiedz
Jestem posiadaczem ubezpieczenia grupowego w tej firmie i wbrew opiniom innych forumowiczów jestem zadowolony z obsługi i odszkodowania z tytułu nagłego zachorowania i pobytu w szpitalu oraz zabiegu o... czytaj dalej »
Zobacz odpowiedzi (1)
Iduna oszusci
2011-04-04 16:38 poniedziałek ~ubezpieczona | [+] odpowiedz
Czekałam 2 miesiace na spełnienie roszczenia za śmierć teściowej - drugiej żony teścia. Po monitach otrzymałam pismo, ze oddalono roszczenie bo nie = przedłożyłam dokumentu poswiadczajacego przysposo... czytaj dalej »
SZCZERZE ODRADZAM
2011-04-19 10:02 wtorek ~leo | [+] odpowiedz
wita signal multiochrona grupowe Mimo że korzystałem z ubezpieczenia grupowego i korzystałem z odszkodowań dotyczących wypadków (nie dociekałem czy kwoty były właściwe) to w chwili obecnej nie polec... czytaj dalej »
Jakiś cyrk!!!
2011-05-02 15:14 poniedziałek ~Zdegustowana. | [+] odpowiedz
Od 2 miesięcy staram się uzyskać roszczenie za pobyt w szpitalu - ciąża zagrożona.Okazuje się że ksero dowodu osobistego, które między innymi trzeba dołączyć do dokumentów, musi być potwierdzone przez... czytaj dalej »
Jestem zadowolona-ubezpieczenie z pracy
2011-06-30 11:26 czwartek ~kr31 | [+] odpowiedz
Mam ubezpieczenie z pracy, kiedy trzeba mi do specjalisty, dzwonie na infolinie, mowie do jakiego specjalisty i kiedy mi potrzeba oraz godziny, które mi pasują, konsultant dzwoni po przychodniach uma... czytaj dalej »
Okradli mnie , a Iduna mówi że nie było przemocy fizycznej
2011-07-12 18:44 wtorek ~Thomson | [+] odpowiedz
To najgorsze towarzystwo ubezpieczeniowe z jakim się zetknąłem . Miałem ubezpiecznie turystyczne Iduna związane z zakupem apartementu przez Interhome. Okradli mnie we Włoszech w pociągu , miałem zaświ... czytaj dalej »
Niepolecam nikomu !!!!!!!!!!!!!!!!
2011-07-29 15:03 piątek ~Thomas | [+] odpowiedz
Wyobraźcie sobie że w tej ubezpieczalni na odszkodowanie za urodzenie dziecka czekam już PÓŁTORA MIESIĄCA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! i jeszcze czekam za decyzją nie wspominając o wypłacie. Naprawdę niko... czytaj dalej »
Zobacz odpowiedzi (1)
Pieniądze z tytułu urodzenia dziecka
2011-08-05 13:11 piątek ~paolka | [+] odpowiedz
trzy miesiące temu urodziłam dziecko do dnia dzisiejszego nie dostałam nawet złotówki dzwoniąc do nich ciągle słyszę że mają termin na podjęcie decyzji do końca tygodnia,jestem ciągle zbywana,złożyłam... czytaj dalej »

ocenił(a) film na 1
fabio

ja jestem na razie zadowolony, a jeśli te komentarze miały by ich zdyskredytować to może poszukasz i wkleisz komentarze ludzi na temat naszej służby zdrowia... to nie powinno być trudne :)
a pominę już fakt że większość z tych komentarzy nie dotyczy leczenia w naszym kraju i ubezpieczeń medycznych krajowych. Wręcz wszystkie praktycznie dotyczą ubezpieczeń turystycznych... a jak wszedłem na tą stronę to znalazłem pozytywne komentarze dotyczące polisy zdrowotnej :P
Jak coś kiedyś zrobią źle to zmienię ich polisę na inną firmę, czego obecnie przecież ty nie możesz zrobić pomimo ciągłych wad systemu w którym siedzisz.

zmusiłeś mnie do odpowiedzi a obiecywałem sobie że już nie będę cię dyskredytować... ehhh jesteś jednak abyt żałosny aby sobie ciebie odpuścić :)

ocenił(a) film na 8
Gremster

z "rodzinką" możesz wpisać pozytywną opinię na forum, przecież się tam leczysz (psychicznie?)

ocenił(a) film na 10
Gremster

Hej Gremster, wiesz co jest najlepsze. Ty w ogóle nie zrozumiałeś filmu sicko i nie zrozumiałeś o czym jest ta dyskusja. Otóż ja w przeciwieństwie do Fabio jestem nawet w stanie ci uwierzyć że twoje prywatne ubezpieczenie jest tańsze i lepsze ( chociaż Fabio ma rację, nie życzę ci tego ale jestem ciekawy jak wyglądałby chrzest bojowy twojego ubezpieczenia), tyle że to nie zmienia niczego w moim nastawieniu. Wiesz jaka jest największa wada prywatnych ubezpieczycieli i tej twojej Signal coś tam?
Nie są powszechni. Gdy wydarzy się katastrofa albo epidemia to nie oni będą ratować życie ludziom. Oni będą liczyć pieniądze. Film Sicko pokazał tak dobitnie do czego prowadzi uważanie służby zdrowia za biznes że wątpię nie tylko w twoją inteligencję, ale też w człowieczeństwo.
Mimo wszystko zdrowia życzę.

ocenił(a) film na 1
duende_2

O nowy oponent... :)
Po pierwsze, specjalnie nie podawałem nazw firm bo wiedziałem że będziecie próbować przekierować dyskusję z kwestii omawianej na reputację tej konkretnej firmy z której usług akurat korzystam pomimo że jest to nieistotne ponieważ równie dobrze mogę korzystać z usług setki innych firm.
Po drugie, w razie katastrofy bądź epidemii to nie firmy bądź jakieś służby będą pomagały ludziom tylko inni ludzie! Czym szersze też spektrum organizacji (mniejsza centralizacja "władzy") tym większa też pewność że życie to będzie faktycznie ratowane. Tobie wydaje się że tylko państwowa służba może "pomagać" a prawda jest taka że przez tysiąclecia ludzie pomagali sobie nawzajem i nie były do tego potrzebne żadne "służby". Baaa i robili to spontanicznie i bez potrzeby kierowania z góry. I to jest fakt poparty historią i żadne twoje biadolenie tego nie zmieni.
Po trzecie, to że prywatni ubezpieczyciele są tańsi i lepsi to też jest fakt.... trzeba chyba mieć nieźle sprawy mózg aby w obliczu jasnych danych nadal twierdzić że tak nie jest. Wystarczy zadzwonić do którejkolwiek z wymienionych wyżej firm i zapytać się o ceny i zakres usług, skoro "nie wierzycie" w prezentowane dane. W to nawet nie trzeba wierzyć wystarczy przyjąć do wiadomości dane, i zaprzestać zaklinania rzeczywistości bo nie pasuje ona do ideologii.
Po czwarte, oczywiście zachowujesz prawo do wszelkiego poznania i zrozumienia.... i jeśli ktoś obejrzał ten film i się z nim nie zgadza to oczywiście ta osoba jest głupia i nie zrozumiała wyższego przesłania. LOL - to jest mój jedyny komentarz na stwierdzenie z twojego drugiego zdania.
Po piąte, jak też było wspomniane rozmawiamy o prywatnej służbie zdrowia a nie o amerykańskim systemie zdrowotnym, w którym to firmy są co prawda prywatne ale panuje tam oligopol utrwalany przez państwowe regulacje, a więc do wolnorynkowego systemu zdrowotnego ma jeszcze daleko... pomijając w ogóle fakt że system ten był wolnorynkowy 100 lat temu i po prostu był regularnie niszczony przez właśnie państwowe machinacje które ty uważasz że wykonają samo dobro.
I po szóste, moja polisa może i by nie wytrzymała jak to nazwałeś "warunków bojowych", jednak w naszym "ukochanym" systemie nie potrzeba warunków bojowych aby ten system się wykolejał. Państwowa służba zdrowia nie wytrzymuje normalnych warunków co dopiero nie mówiąc o "bojowych" :) Ja na co dzień mam opiekę zdrowotną z którą nie muszę się siłować i to mi wystarcza, bo jak się coś stanie naprawdę poważnego to żadna służba mnie nie uchroni.

ocenił(a) film na 8
Gremster

"nie firmy bądź jakieś służby będą pomagały ludziom tylko inni ludzie"
ależ to jest właśnie główna idea socjalizmu!

ocenił(a) film na 10
fabio

Hmm wskaźnik IMR wskazuje że najlepsza kapitalistyczna gospodarka jest na 34 miejscu. To jest fakt pokazujący, że takie podejście do tematu jakie reprezentują amerykanie (prywatne ubezpieczenia) jest zabójczy. Ludzie umierają przez system w USA. Piewcy kapitalizmu "wolności" , na tym forum,na pewno znajdą przyczynę dlaczego ten wskaźnik jest taki wysoki.

Ubezpieczyłeś się na śmierć i leczenie, guwno dostaniesz :) masz to pewniejsze niż złoto w szwajcarskim banku, jesteś młody będziesz stary. Jak będziesz stary nikt się nie będzie z liczył z twoim zdaniem, tak działa kapitalizm, tak jak w filmie jesteś stary, chory wypad do schroniska.
Ubezpieczenie z zasady kapitalizmu: ubezpieczyciel sprzedaje ci produkt o którym wie że przepłacasz, bo nie jest tych pieniędzy wart, ty kupujesz produkt myśląc, że jest tych pieniędzy wart. Bezpieczeństwo które kupujesz jest tylko wytworem wyobraźni, nie czytałeś co było napisane małym druczkiem.

ocenił(a) film na 6
Gremster

Chcesz mnie obrażać, proszę bardzo. mam to gdzieś, tak samo jak Twoje zdanie xD. kapitalizm był, jest i będzie narzędziem do zarabiania pieniędzy przez bogaczy i faktycznie tylko dla nich. Pomniejsi mogą być zamożni, ale wciąż zarabiając na "rekiny". Jesteś zwyczajnym szaroburym dzieciakiem, który lubi się wyładować w temacie, o którym rzekomo wie wszystko. innymi słowy wydaje Ci się, że zjadłeś wszystkie rozumy świata. Moje zdanie jest moim zdanie i Tobie nic do tego, bo masz własne. Różnica między nami polega na tym, że ty wolisz na innych warczeć jak bezpański kundel.

Co do wolności (jakiejkolwiek) to coś takiego nie istnieje. Nie zrozum mnie źle. W praktyce możesz wjechać buldożerem w centrum handlowe, ale i tak zostaniesz za to aresztowany, osądzony i skazany, a to już wolność (przynajmniej Twoją Gremster) ogranicza.

Pozdrawiam i przestań się tak spinać.

ocenił(a) film na 8
Dark_Crow

UWAŻAJ!
-gREMSTER ma własną działalność -"działam w dziedzinie rozrywki i rekreacji, świadczę usługi z zakresu "miłego, aktywnego spędzania czasu""(obrabia na dworcu pałki starszym facetom), zatrudnia kilka osób na zlecenie(pewnie inni młodzi chłopcy)
-gREMSTER ma już własną rodzinę-"płacę w 329 zł. za polisę rozszerzoną w której mam wpisaną swoją żonę i która obejmuje już ewentualne dziecko którego jeszcze nie mam, ale planuję mieć"- ale z niego jeahbaka!
-reasumując! gREMSTER ma wszystko co najlepsze(polisa, ołtsorsing etc.)

ocenił(a) film na 1
Dark_Crow

Twoja odpowiedz pokazuje że kompletnie nie rozumiesz bądź nie rozróżniasz czym jest wolność i odpowiedzialność. Oczywiście że by mnie aresztowano za takowy czyn bo przecież niszczę nie swoje mienie, gdyby te centrum było moje to jak najbardziej miałbym do tego prawo. Problem pojawia się kiedy pomimo że jestem właścicielem tego "centrum" nie pozwala mi się na takowy czym, bądź co zgroza karze mnie się za zrobienie tego. A z takimi rzeczami mamy do czynienia w wielu aspektach naszego życia, jak np. budowa domu, wycięcie drzewa z własnej ziemi, spożywanie alkoholu na własnej działce ogrodowej, bądź brak prawa dysponowania swoim ciałem. Wiedziałeś że mamy w Polsce prawo stwierdzające że organy z twojego ciała mogą być poddane transfuzji? zupełnie inną kwestią jest to że ja osobiście mam w portfelu kartę zgody na transfuzje po śmierci, chodzi o twoje prawo do wyrażenia bądź też nie zgody na to. Bądź sam zakaz eutanazji? brak twojej możliwości o podejmowaniu decyzji o tym czy w ogóle chcesz żyć. Czy teraz rozumiesz różnicę?

Co do Kapitalizmu to chyba jednak ci coś powiem, marksisto.
Kapitalizm system ekonomiczny oparty na prywatnej własności środków produkcji, czyli kapitału, który jest maksymalizowany przez właściciela.
System kapitalistyczny opiera się na zasadach:
wolnego obrotu towarami i usługami
wolnej konkurencji pomiędzy podmiotami
wolnego obrotu kapitałem oraz środkami produkcji
Gdzie tutaj widzisz "wykorzystywanie"? hmmm?
Każdy ma wolną rękę aby działać, to co ugra jest jego, to co zarobi/kupi itp jest jego. Jest to najbardziej sprawiedliwy system ekonomiczny, ponieważ nie dyskryminuje nikogo w żaden sposób. I osoby najbardziej pracowite i pomysłowe zarabiają najwięcej. To że jest ich niewiele to jest akurat wynik tego że ludzie są z natury leniwi! wolą dostać różne rzeczy za nic, za "darmo". Tylko że nie ma rzeczy za "darmo". Nie ma czegoś takiego jak "darmowy obiadek", zawsze musi ktoś zapłacić za to, w ten czy inny sposób. I ludzi nawołujący do tego aby ktoś zapewnił im coś to są tak naprawdę złodzieje! Wołają o to aby komuś kto ciężko pracuje zabrano część jego wypracowanych pieniędzy i zapewniono jakieś świadczenia (nieważne jakie) tym darmozjadom którym nie chce się ruszyć tyłka aby zdziałać coś samemu, aby podjąć odpowiedzialność i samemu coś osiągnąć. Czy należysz do tych ludzi? Pragniesz mieć okazje i szanse aby ustawić się w życiu aby coś osiągnąć czy oczekujesz że wszyscy dookoła się tobą będą "opiekować" że będziesz wszystko miał zapewnione i przed wszystkim "zabezpieczony" nie robiąc nic? Proszę napisz to w której grupie się widzisz co bym wiedział jako kogo cię traktować. Bo jak na razie pasujesz mi do tej grupy sępów.
Dla ciebie jednak, ja mogę być nawet tym jak to nazwałeś "szaroburym dzieciakiem", "dzieciakiem" który przed chwilą zrobił przelew do Urzędu Skarbowego na poczet zaliczki na podatek w wysokości twoich zarobków miesięcznych. Nie okradaj mnie!

ocenił(a) film na 6
Gremster

Hahahaha... Rozbawiłeś mnie swoim postem. Od nazywania mnie marksistą, po definicje wolności i kapitalizmu (którego sam nie rozumiesz). Nawet nie chce mi się czytać Twoich przyszłych wypocin, więc powstrzymam się od obszernego komentarzu. Ograniczę się do paru zdań.

<"Gdzie tutaj widzisz "wykorzystywanie"? hmmm? ">
Klasyczny wolny rynek może i istniał, ale ostatni raz widziano go może z półtora wieku temu.

<Dla ciebie jednak, ja mogę być nawet tym jak to nazwałeś "szaroburym dzieciakiem", "dzieciakiem" który przed chwilą zrobił przelew do Urzędu Skarbowego na poczet zaliczki na podatek w wysokości twoich zarobków miesięcznych>
Zdziwiłbyś się ile zarabiam. Pewnie musiałbym się jeszcze dołożyć by wyszła ta Twoja zaliczka.

<Dla ciebie jednak, ja mogę być nawet tym jak to nazwałeś "szaroburym dzieciakiem", "dzieciakiem" który przed chwilą zrobił przelew do Urzędu Skarbowego na poczet zaliczki na podatek w wysokości twoich zarobków miesięcznych>
A ograniczyłeś zakres wypowiedzi do której teorii? Platona, Kartezjusza, Proudhona, Nietzschego, Fromma? Może kogoś innego? Czy może do własnej definicji? Klasyczna definicja bowiem charakteryzuje się tym, iż wolność to brak przymusu, gdzie wyboru można dokonać ze wszystkich opcji jakie daje nam sytuacja.

<UWAŻAJ!
-gREMSTER ma własną działalność -"działam w dziedzinie rozrywki i rekreacji, świadczę usługi z zakresu "miłego, aktywnego spędzania czasu""(obrabia na dworcu pałki starszym facetom), zatrudnia kilka osób na zlecenie(pewnie inni młodzi chłopcy)
-gREMSTER ma już własną rodzinę-"płacę w 329 zł. za polisę rozszerzoną w której mam wpisaną swoją żonę i która obejmuje już ewentualne dziecko którego jeszcze nie mam, ale planuję mieć"- ale z niego jeahbaka!
-reasumując! gREMSTER ma wszystko co najlepsze(polisa, ołtsorsing etc.)>

Spoko. Zdążyłem zauważyć, iż to niecna prowokacja jakiegoś znudzonego życiem i przygnębionego zbliżającym się wrześniem 15-latka.

Pozdrawiam Cię Gremster serdecznie.
Niech światłość umysłu będzie z Tobą (w końcu).

ocenił(a) film na 1
Dark_Crow

Wiesz to ty mnie rozbawiłeś swoim postem.

"Klasyczny wolny rynek może i istniał, ale ostatni raz widziano go może z półtora wieku temu."
tym zdaniem przytaknąłem mi rację że wolny rynek bez skażeń jakim go ciągle karmią lewicowcy był najlepszym dla ludzi i to co obecnie jest, to nie jest wolny rynek tylko jakaś hybryda która to właśnie jest zła... a ta hybryda powstała przez wrzucanie w wolny rynek co raz to "nowszych i lepszych" pomysłów lewicy.
Bo któż to mógłby ciągnąć i mieszać w wolnym rynku skoro prawicowcy uważają go za ideał a lewicowcy pragnęli go zmieniać?

"po definicje wolności i kapitalizmu (którego sam nie rozumiesz)."
a to już w ogóle to nie pozwalało mi zasnąć ze śmiechu :) Powiem tak: przytoczona definicja nie jest moim wymysłem tylko definicją którą można znaleźć na wikipedii (tak wiem, wiem, zaraz będziesz gromić że wiki jest beznadziejnym źródłem i że każdy tam wypisuje różne "głupoty", tylko ciekawe że jak przychodzi co do czego to każdy szuka definicji i informacji głównie na wiki, zadziwiające!)

"Klasyczna definicja bowiem charakteryzuje się tym, iż wolność to brak przymusu, gdzie wyboru można dokonać ze wszystkich opcji jakie daje nam sytuacja."
No i świetnie, ale czy znasz taki aforyzm: "wolność mojej pięści, ograniczona bliskością twojego nosa"???
To dla ciebie pewnie zbyt skomplikowane.

ocenił(a) film na 6
Gremster

Ale ty pier.dzielisz. koleś.

"No i świetnie, ale czy znasz taki aforyzm: "wolność mojej pięści, ograniczona bliskością twojego nosa"???
To dla ciebie pewnie zbyt skomplikowane. "

To jedna z definicji, lecz nie klasyczna. Przytoczyłeś typowo konserwatywną teorię. Lepiej przeczytaj jeszcze raz artykuł na wikipedii, skoro podajesz go już jako źródło. Definicji wolności jest wiele, różniących się szczegółami. Baw dalej, ale innych. Ja już nie mam sił rozmawiać z Tobą, ze śmiechu (gdyż jesteś tak naiwnie zadziorny - o dziwo! potrafisz skrytykować sam siebie) brzuch mnie rozbolał.

ocenił(a) film na 1
Dark_Crow

jaki artykuł? podałem jedynie źródło definicji kapitalizmu a nie że niby jakiś artykuł o "wolności". Ciężko było to zauważyć i rozróżnić?

Puszysz się jakbyśmy tutaj roztrząsali istotę wszechświata i odwołujesz się do "klasycznej" definicji wolności która (w przytoczonym przez ciebie kształcie) ma się nijak do zastosowania w społeczeństwie i dobrze o tym wiesz. Ja tutaj przytoczyłem definicję i próbowałem nakłonić cię do myślenia w zupełnie innym kontekście ale widzę że wolisz udawać jakim to ty nie jesteś intelektualistą i budować swoje samopoczucie na wyimaginowanym mniemaniu o swojej wyższości co prezentujesz swoją ignorancją.
W ogóle już pominę fakt że przytoczona przez ciebie definicja wolności nie jest klasyczną.... w klasycznej nie ma nic o "wszystkich opcjach jakie daje nam sytuacja". Sugerujesz że niby znasz różne dzieła/definicje filozofów ale jakoś powołujesz jakąś definicję która ma się nijak do nich.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones