PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=217841}
7,2 3 297
ocen
7,2 10 1 3297
6,7 3
oceny krytyków
Chorować w USA
powrót do forum filmu Chorować w USA

8/10

ocenił(a) film na 8

Bardzo dobry dokument ukazujący jakim bezwartościowym, zakłamanym i konsumpcyjnym narodem są amerykanie. Wszystko idzie tylko w tym kierunku żeby płacić, płacić i jeszcze raz płacić, u nas zmierza to do tego samego. Tekst na początku dobry "nie będę mógł kupić nowego samochodu?" To się liczy dla narodu kłamców i morderców. Tak się szczycą tradycją i patriotyzmem a kto wybił Indian? Amerykanie, zlepek wszystkich narodów świata, zwykłe śmiecie i tyle.
Macie swoja krainę mlekiem i miodem płynącą próżne pączko- wpier*alacze.
Jaka żałosna pokazówka na koniec z kubańskimi strażakami, jakie uściski, jakie braterstwo hehe. Tacy są właśnie amerykanie, zakłamani i fałszywi, robiący wszystko na pokaz i właśnie dlatego w ogóle mi ich nie jest żal.

Minusem w dokumencie jest moim zdanie to, że pokazał ludzi bogatych którzy maja problemy z ubezpieczalniami i brudnych bezdomnych co ich podobno ze szpitali wywalili. A nie ma klasy średniej, której nie stać na duży dom i dwa samochody, bo to Ci ludzie najbardziej odczuwają płatną służbę zdrowia. Bogaci sobie i tak poradzą, a menele padną gdzieś pod mostem.

Najgorsze w tym wszystkim, że nasza służba zdrowia może nie jest tak płatna jak tam(co i tam uważam się niedługo zmieni) ale jest jeszcze gorsza...

Sprite_87

aha to bardzo fajnie. co jeszcze chcesz nam tu opowiedziec ze swojego zycia? :)

ocenił(a) film na 8
gen_Tlusta_Lebera

Absolutnie nic :D Ale obiecuje Ci, że to ja będę miał tutaj ostatnie zdanie.

Sprite_87

haha i tylko o to tobie chodzi zeby napisac "moja odpowiedz jest ostatnia"? to dobrze, napisz sobie, gratuluje zwyciestwa w wyscigu o ostatni post. zajales pierwsze i ostatnie miejsce bo nikt z toba nawet nie konkurowal w czyms tak glupim.
co za golsc lol.

ocenił(a) film na 8
gen_Tlusta_Lebera

A kto powiedział, że tu chodzi o jakaś konkurencje? Sam sobie wrzucasz na łeb jakieś bajki i się cieszysz? Człowieku, jak patrze na takich typów jak Ty zaczynam się zastanawiać czy Tusk nie powinien jednak podpisać ACTA. Co mnie obchodzi ostatni post? Miałem racje i tyle.

Sprite_87

Nie masz racji i tyle.

ocenił(a) film na 8
Pirate83

A to już twoje zdanie które w ogóle mnie nie interesuje.

Sprite_87

Bo mam rację, a ty nie.

ocenił(a) film na 8
Pirate83

Widzę, że bawimy się dalej :D

użytkownik usunięty
Sprite_87

no wlsanie daltego pisze, zeby czytal ze zrozumieniam. wszystko odnosi sie do fragmentu o UK . poniewaz taki fragment wystepuje, pokazuje ludzi z UK,ludzi zadowolonych z systemu opieki zdrowotnej, wiec film pokazuje "naiwniaków z UK, którzy myślą że nie płacą za służbę zdrowia". nie znaczy to jednak, ze film jest o tychze naiwniakach.
"Chyba jednak w UK bo to tam było pokazywane że niby jest tak cudownie." prawda, bylo pokazywane i dotyczylo to UK. jesli ktos nie ogladal filmu to moglby sie zastanawiac czy to jednak w UK, ale jesli ogladal, a co wiecej czytal wczesniejsza wypowiedz, ktora odnosi sie do tej, nie powinien miec watpliwosci.
nie wiem jak to prosciej wytlumaczyc, bo dla mnie cala sprawa jest oczywista.
osobiscie mnie rozbawilo pokaznie w filmie UK i skonfrontowanie ich systemu z amerykanskim.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 1
Sprite_87

A ja odnoszę wrażenie, że właśnie od początku tego nie rozumiałeś tylko głupio jest tobie przyznać się do błędu i brniesz teraz w jakąś bezsensowną dyskusję na temat tego co nigdy nie zaszło.

ocenił(a) film na 8
Boskigrom

Cóż twoje wrażenia to Twoja prywatna sprawa, nie wnikam. Masz do nich prawo. Brne w ta dyskusje bo mnie śmieszy takie napinanie się ludzi i lubię drażnić takich typów :D
A, że nigdy nie odpuszczam to możemy sobie tak debatować do wieku starczego. Po pracy fajnie sobie humor poprawić czytając te napinki :D

ocenił(a) film na 1
Sprite_87

Ale o czym ja mam z tobą debatować? Przecież nie masz nic do powiedzenia na temat naiwniaków z UK o których ja wspomniałem.

ocenił(a) film na 8
Boskigrom

Więc skończ temat i uznaj moja racje.

ocenił(a) film na 1
Sprite_87

Tzn jakie racje? Póki co nic nie napisałeś na temat naiwniaków z UK których w tym filmie pokazano. Jak mogę tobie przyznać rację skoro nic nie twierdzisz.

ocenił(a) film na 8
Boskigrom

Twierdze, że nie jest to film o naiwniakach z UK. No proste. Cały czas o to idzie rozmowa

ocenił(a) film na 1
Sprite_87

A ktoś twierdził, że jest to film o naiwniakach z UK? Nie wiem w którym momencie niby o to szła rozmowa. Chyba każdy wie o czym jest film, wystarczy spojrzeć na tytuł. Nie zmienia to faktu, że przedstawiono w tym filmie naiwniaków z UK. Moore też umieścił w filmie siebie, co nie oznacza że film jest o nim samym. Masz jeszcze jakieś oczywiste twierdzenia?

Boskigrom

zaraz ci odpisze ze ma racje "bo tak". to tylko jakis troll co twierdzi ze 2+2=5 by robic zamieszanie na forum, nudzi sie dzieciakowi.

ocenił(a) film na 8
gen_Tlusta_Lebera

Nie mów, że jestem dzieciakiem skoro mnie nie znasz typie. Jeśli dla Ciebie 2+2=5 to gratuluje. To, że jestem zawzięty i nie odpuszczę dopóki nie wyjdzie na moje to pewniak, więc albo sam przestaniesz odpisywać w tym temacie albo będziemy się tak bawić. Powiedziałem, wyjdzie na moje choćby nie wiem co. Amen

Sprite_87

Nie masz racji i tyle.

ocenił(a) film na 8
Sprite_87

Co za dzban XDDD

Sprite_87

Gdy brakuje argumentów, to w ich miejsce pojawia się agresja :)

ocenił(a) film na 8
Wad3r

Istoto prosta jaka agresja? Ja jeszcze agresywny nie jestem. Napisałem Ci prosto żebyś zrozumiał(a) bo normalne argumenty docierają do Ciebie jakby walić grochem o ścianę.
trojan87 Cie zjadł kilkoma odpowiedziami, a Ty ostro upierasz się przy swoich skrzywionych teoriach. A co do składek NFZ zawsze możesz pracować na czarno i samemu odprowadzać kwotę na ubezpieczenie i emeryturę- proste jak jeb*nie. No i druga opcja- za granice. Wystarczająco w tym kraju mamy takich inteligentnych jak Ty. Dziękuje.

Sprite_87

ZSRR

ocenił(a) film na 8
Wad3r

Zdecydowanie tak byś się odnalazł...

Sprite_87

Nie można, bo za PRACĘ na "czarno" grozi kryminał... a za bycie BEZROBOTNYM leniem czeka nagroda w postaci zasiłku... vivat idiotyzmy Socjalizmu!

Wad3r

a to niby jakie zasilki kretynie w jakim alternatywnym wszechświecie ty żyjesz libertardowy donkeyu?

Sprite_87

Amerykanie sa zerem ale akurat kapitalizm to najlepszy ustrój.. to ze naród amerykanski jest taki a nie inny to juz trudno.. Ale przynajmneij sie rozwinal :)

ocenił(a) film na 5
Sprite_87

Obejrzałem ten film, jest to ciekawa wypowiedź reżysera, daje do myślenia ale jest manipulacją. Michael Moore pokazuje jak to w USA jest syf a w Kanadzie, Europie świetnie. No nie jest tak. Publiczna służba zdrowia jest mimo wszystko lepszym rozwiązaniem niz prywatna ale obie mają swoje wady i zalety. Ogólnie na całym świecie służba zdrowia kuleje ponieważ ludzie żyją coraz dłużej, jednocześnie medycyna poszła tak bardzo do przodu, że właściwie wszystko można leczyć, można dokonywać cudów: utrzymywać kogoś w śpiączce przy życiu latami, utrzymać przy życiu 4-ro miesięczne wcześniaki, dokonywać przeszczepów, implantów, sztucznych serc itd. tylko, że to wszystko jest bardzo drogie i funduszy medycznych czy to państwowych czy prywatnych na to nie stać. Ja już słyszałem narzekania na służbę zdrowia w chyba każdym kraju: Polsce, we Włoszech, w Finlandii, Wielkiej Brytanii, USA, Kanadzie itp. Wszędzie się czeka w kolejkach do specjalisty, wszędzie są problemy z drogimi kuracjami itd. To już w sumie chyba najlepiej jest w tych Stanach, tylko trzeba mieć dobre ubezpieczenie i być bogatym.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones