Michael MooreII

Michael Francis Moore

6,4
152 oceny pracy reżysera
powrót do forum osoby Michael Moore

Jako ekonomista czułem się zażenowany wypowiedziami p. Moore, którymi uraczył widzów relacji z festiwalu w Wenecji.

Krytykuje jednocześnie kapitalizm i pomoc dla banków. Gdyby miał trochę wiedzy nt. historii gospodarczej USA, wiedziałby że te miliardy dla Wall Street nie spadły z nieba, ale wynikają m.in z zarządzeń socjalisty Roosevelta - mam namyśli powołaną w 1933r Federal Deposit Insurance Corporation, instytucję która zapewnia gwarancje pomocy bankom w razie kryzysu. To właśnie socjalistyczny Banking Act i Bank Centralny są odpowiedzialne za brak odpowiedzialności inwestorów - patrz upadek i bailout Long-Term Capital Management z 1990r.

Moore płaczę nad losem ludzi, którzy stracili domy i oczernia przy okazji wolny rynek. Dlaczego przy okazji nie wspomni o socjalistycznej ustawie Community Reinvestment Act, która pozwala rządowi wywierać presję na banki w przypadku kredytów hipotecznych dla osób z niską zdolnością kredytową.

Dlaczego nie wspomni o egalitarnej genezie Fannie Mae? Dlaczego nie wspomni i eskalacji polityki wspierania budownictwa w przeciągu kilku ostatnich lat.

To nie jest kwestia moich innych poglądów. Tutaj chodzi o to, że Moore popełnia błędy rzeczowe i merytoryczne - pomija nazwiska daty, ustawy etc. To nie jest poważne.

Niestety takie pojęcia jak Moral Hazard są obce dzieciakom, które zamiast po podręcznik do bankowości sięgają po krejzi anty - systemowe filmiki grubasa.

krzychun

chyba niepotrzebnie sie unosisz, kazdy film dokumentalny przedstawia (jakies) zagadnienie z konkretnej perspektywy. jakbys ty krecil dokument tez by byl on odzwierciedleniem Twoich wlasnych przekonan, nie licz na obiketywizm w filmach dokumentalnych, nawet tych dotyczacych obyczajow lisków pustynnych.

Grisza30

człowieku czy ty przeczytałeś co sam napisałeś? jeśli coś chce się nazywać dokumentem to w obowiązku ma dążyć do jak największej rzetelności, w przeciwnym wypadku ma prawo do miana tylko filmu fabularnego. Jeśli tego nie rozumiesz to przeczytaj sobie definicję dokumentu, w skrócie czegoś co stwierdza fakt i przedstawia rzeczywistość a nie indywidualne poglądy twórcy.

krzychun

dokładnie tak.. Moore nie kręci dokumentów tylko pamflety.. pomija wszystkie fakty jakie nie pasują do jego wizji.. nie trzeba wchodzić na wikipedię bo po oglądnięciu któregokolwiek jego filmu od razu widać, że Pan Moore to w najlepszym wypadku skrajny lewak, a w najgorszym komunista.. najgorsze jest właśnie to, że umiejętnie wybiera fakty mieszając prawdę z agitacją co jest zjawiskiem społecznie szkodliwym.. :(

michostr86

Zgadzam się, większość jego poglądów jest całkowicie jednostronna, ale w wielu ma rówież racje...

impaler1

A ja uważam, że Moore był pierwowzorem Petera Griffina z serialu Family Guy.

ZozolToJa

J natomiast uważam, że jest on kompletnym przeciwieństwem Stana Smitha z American Dad :> Wracając do tematu to dobrze, że Moore stara się poruszać tematy o których media lubią milczeć, szkoda, że nie jest odpowiednio kompetentną osobą.

velval

No ja myślę że jeżeli chodzi o jego podejście do kapitalizmu to jest to po prostu bardziej zradykalizowana wersja tego co głównie serwują w ameryce (i nie tylko):

Nie można pozbawić ludzi żadnych przywilejów, świadczeń (za które płacą wszyscy), nawet jeżeli są nie do utrzymania, są nie przynoszą oczekiwanych, albo nawet negatywne efekty. Bo wtedy zaczyna się że zły rząd i tak dalej i często media wstawiają się za tymi którym chce się świadczenia odebrać.


Nie można wydłużyć wieku emerytalnego o rok bez awantury, a to kropla w morzu potrzeb jeśli chce się ten system doprowadzić do wypłacalności. Nawet utrzymanie obecnego poziom emerytur (na którzy sami zainteresowani narzekają że nie da się wyżyć), oznacza coraz większe podatki, a wszyscy dostanął o wiele mniej niż sam wpłacił. Nawet słyszałem porównanie do piramidy Madoffa i mechanizm jest prawie identyczny.

EAT THE RICH- http://www.youtube.com/watch?v=661pi6K-8WQ



krzychun

Wreszcie napisał ktoś coś konkretnego, tzn. prawdę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones