PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=217841}
7,2 3 297
ocen
7,2 10 1 3297
6,7 3
oceny krytyków
Chorować w USA
powrót do forum filmu Chorować w USA

Świetny film dokumentalny, będę promował wprowadzenie go do szkół jako lektura
obowiązkowa. Niech mi ktoś przeszkodzi.

Jeżeli chcesz pokazać go jako przykład manipulacji i tego jak nie powinno się robić filmów dokumentalnych to nawet mogę się zgodzić. Świetny przykład na to jak wybiera się fakty które pasują a inne niewygodne pomija.

pereszczak

coz takiego Moore pominal w tym filmie? Co przemilczal? Konkretnie prosze? Przemilczal ze kasiastych stac na leczenie? A po co mial stwierdzac truzimy? Pokazal nizsza klase srednia ktora z trudem ciula baksy na ubezpieczenie a potem ubezpieczalnia robi ich w ciula. Pokazal jak lekarze w hameryce patrza na $ a nie na ratowanie zycia ludzkiego.

echoes222

Moore pokazuje Kubę jako raj w którym świetna socjalistyczna medycyna leczy ludzi, a złe amerykańskie koncerny zabierają ludziom pieniądze i umierają oni na ulicach. Moore odwiedza szpital który jest dobrze wyposażony i może dobrze leczy ale jest to szpital dla rządzących. Moore podaje oficjalne statystyki dotyczące śmiertelności na Kubie i że niby długość życia jest porównywalna. Tyle że te statystyki podaje sama Kuba. To tak jak związek radziecki podawał statystyki dotyczące liczby traktorów i rzeczywiście zgadzam się mieli więcej traktów niż USA tyle że 3/4 stała w polu bez części i nie mogła pracować ( taki mały szczegół). Kolejna rzeczy umieralność noworodków, że jest też porównywalna do USA tyle że znowu te statystyki podaje Kuba a poza tym nie wspomina nic o tym że np. powszechne są zabójstwa dzieci tuż po urodzeniu bo np. okazało się że są chore. Statystyki i jakość medycyny na kubie jest permanentnie fałszowane, a chyba w filmie dokumentalnym najbardziej chodzi o to żeby pokazał wszystkie strony. To nie jest pierwszy film w którym tak manipuluje

pereszczak

o iole nie masz zrodel na poparcie swoich rewelacji, nie mozesz poddawac w watpliwosc danych podawanych przez Kube i zakladac ze sa one falszywe i zmanipulowane. Akcja ze szpitalem na Kubie miala zszokowac Amerykanow, pokazac im ze szpital dla wiezniow w guantanamo olal bohaterow 9/11 a Kubanczycy im pomogli. I nie jest istotne ze dla kuby to byla okazja do zabawy w propagande. ten film mial zmusic jankesow do myslenia. Do wniosku ze moze jednak cos z ta ich sluzba zdrowia jest nie tak? To nie byl film o Ku bie, Moore nie pokazywal tam poziomu zycia Kubanczykow (chociaz po wygladzie budynkow etc mozna wysnuc wlasne wnioski ;) )bo nie musial. Ten film pokazywal to co mial pokazywac-ze owszem, koncerny ubezpieczeniowie staraja sie jak moga zeby wykiwac ubezpieczonych i ze ichni owczesny system opieki zdrowotnej jest do bani. Bo jest. To nie podlega dyskusji.

echoes222

http://www.youtube.com/watch?v=CLBcvJBNUgs tu masz odpowiedź na jego film. pozdro

echoes222

Kazdy przesiebiorca patrzy na pieniadze.. Bo to dla pieniedzy pracuje a nie dla tego aby innych zylo sie lepiej -_-

Al_Bundy

sluzba zdrowia, zwlaszcza pierwszego kontaktu czy izby przyjec w szpitalach to nie miejsce dla biznesu. Jesli lekarz ma dusze biznesmena to powinien wybrac specjalizacje w np chirurgii plastycznej albo zostac psychoterapeuta a nie np chirurgiem ogolnym. Sluzba zdrowia powszechna powinna byc w domenie panstwa zeby mozna ratowac zycie wszystkim, a nie tylko tym ktorych na to stac.

echoes222

Slużba zdrowia to biznes jak kazdy.. Żaden lekarz nie pracuje za free.

Jak w normalnym kapitalistycznym panstwie kogos na cos nie stac to oznacza ze nie pracuje.. a jak nie pracuje to nie jest wiele wart

Al_Bundy

pieprzysz wasc ;) po primo w USA w owym czaie nie mialo znaczenie ze pracujesz.... pracujaca klasa srednia (taka z rocznymdochodem od 22 tys $ w gore) czyli osoby pokazane u Moora zyly na poziomie... i co z tego? Firmom ubezpieczeniowym nie chodzilo o uczciwy zysk. Im chodzilo o zdarcie z delikwenta przyslowiowej koszuli. To jest kapitalistyczny, 'zdrowy' biznes? Jak dla mnie to zlodziejstwo. Ile masz kolego lat ze takie androny pleciesz? Wezmy przyklad Pllski... co z tego ze czlowiek pracuje? Kogo stac na cokolwiek z 1500 na reke? Skoro np w Krakowie koszt wynajecia mieszkania w jakies dziurze typu Huta to minimum 1000 zl. I nie, medycyna ratunkowa to nie biznes. to powolanie. Jesli lekarz w rodzaju chirurga ogolnego czy internisty ma w glowie $$$ a nie powolanie to znaczy ze wybral zla droge edukacji. Oczywiscie ze lekarze powinni byc godziwie oplacani. Ale nie kosztem pacjentow.

echoes222

Złodziejstwo jest wtedy gdy sie nie zgadzamy - Ząs jakby nie bylo osoby oszukane przez firmy ubezpieczeniowe sa zwykle po prostu idiotami którzy nie czytaja umowy.. to tak jak z akceptacja regulaminu na stronie internetowej.

Do zlodziejstwa dochodzi w socjaliiźmie gdy nie chcemy a musimy dać forse..


Polsa to dobry przyklad kraju socjalistycznego.. Zas kij tam ze szkolnictwem lub sluzba zdrowia.. W Polsce trzeba zmienic wszystko.. Nie ma sensu prywatyzowac sluzby zdrowia gdy bedzie w nia ingerowac panstwo, gdy podatki beda wynosic 50%, gdy beda istniec socjale itp.. To bezsensowne. Trzeba wszystko zmienic.


Zaś jakby nie bylo - Ludzie nie ida do szpitala co tydzien... Ja bylem czesto jak mialem 3-4 lata (chorowalem) a tak to ogolnie od tamtego czasu to bylem z 5-8 razy.. dokladnie nie wiem.. Ktos ubezpieczony nie musi sie martwic zaś szpitale nie sa codziennoscia życia ludzkiego.


Zreszta nie wiem czemu ktos mialby utrzymywac leczenie kogos

To propaganda.. Równie dobrze mozna puszczac wyklady Hitlera...

użytkownik usunięty
Al_Bundy

Jestem przeciwnikiem promocji Hitlera i pierwszy raz słyszę żeby Hitler kiedykolwiek dawał wykłady. To mnie dopiero zadziwiłeś.

Czasem cos tam gadal do motlochuy lub swoich zolnierzy..

W sumie jak kazdy przywódca..

Co sie tyczy tego ze powinni to wyswietlac dzieci - Nie pozwolilbym mojego dziecku tego czegos obejrzec i tyle..

użytkownik usunięty
Al_Bundy

Oglądanie to nie jest taki duży problem. Problemy zaczynają się w przypadku prawdziwej choroby. Oby nikt nie musiał się dowiadywać o skuteczności służby zdrowia ani w Polsce ani w USA.

W Polsce jest panstwowa = G**no
W USA prywatna - Jest o wiele lepsza ale pasozyty pluja sie z eich nie stac...

użytkownik usunięty
Al_Bundy

Prywatna. A co jeśli kogoś nie stać ?

To juz jest jego problem.. Zreszta szpitale prywatne o takich warunkach jak w Polsce sa bardzo tanie i trzeba nie pracowac aby nie bylo sta.c. a ktos kto nie pracuje jest clkowicie bezuzyteczny dla panswa i innych ludzi.. niech dba o siebie sam.

użytkownik usunięty
Al_Bundy

Full egoizm. Powodzenia.

Ja stwierdzam fakt.

Nie istnieje powód dla którego podatnicy mieli by utrzymywac takich darmozjadów...

Zreszta nawet 1000 zł szpitala to nie drogo.. biorac pod uwage ze wiekszosc ludzi trafia do szpitala raz na pare lat...

A w panstwowej opiece medycznej sie wydaje na szpitale kilka milionów zl. w ciagu calego zycia.. a i tak sa one do niczego

użytkownik usunięty
Al_Bundy

Tak naprawdę to się nudzisz i szukasz dziury w całym. Nudzisz mnie i denerwujesz. Poszukaj sobie innej ofiary do dyskusji. Dla mnie ona z tobą nie ma już najmniejszego sensu.

TO po co odpowiadasz?

Al_Bundy

ale z ciebie dzieciak, stwierdzamto autorytatywnie po twoich wczesniejszych pustych, pelnych frazesow komentarzach ;)

echoes222

Moge byc starcem, dzieciakie, homosiem, heterosiem, faszysta, komunista, socjalista, kapitalista, demokrata itp. a ciebie to gów... obchodzi za przeproszeniem.

Zas ja po prostu stwierdzielm fakty

oj al_bundi(i 1 czy 2ch innych retardowych oszolomow )to typowy libertard z nim nie ma co gadac troll korwinowy z niego i tyle ! olac to!!! najlepsze rozwiazanie!

ocenił(a) film na 1

Tak - lektura obowiązkowa, by pokazać młodym ludziom coś co udaje dokument a jest grubą manipulacją i przekłamaniem. W filmie wychwala się pod niebiosa system opieki z UK, a tymczasem życie pokazało że śmiertelność na koronkę w tym kraju wynosi 2,9% w stosunku do 1,8% w USA.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones